Gyalogos zarándoklat indult tegnap Budapestről a pünkösdi, csíksomlyói búcsúba. A csoport tagjait Erdő Péter bíboros, esztergom–budapesti érsek áldotta meg negyvennapos útjuk kezdetén.

A zarándokok több száz településen át csaknem kilencszáz kilométert gyalogolnak majd a Mária-kegyhelyeket összekötő úton, és május 14-én, a pünkösdi búcsúra érkeznek Csíksomlyóra. A zarándoklatot minden évben megtartják.



