Eltemették tegnap Új-Zélandon a két hete, mindössze negyvenéves korában elhunyt rögbilegendát, Jonah Lomut.

A kivételes képességű sportoló gyászszertartásán egykori társai, rajongói mellett az őt ugyancsak nagyra tartó bennszülött maori harcosok is részt vettek. Lomu még nem volt húszesztendős, amikor az 1995-ös világbajnokságon berobbant a köztudatba, a 196 centiméter magas, 118 kilogrammos óriás 10,8 másodperc alatt futotta le a száz métert. Pályafutása alatt Új-Zéland rögbiválogatottja szinte csak az ő játékára épült, mivel az elképesztő energiával robogó játékost képtelenség volt megállítani, meccsei sokszor úgy festettek, mint amikor egy kisportolt férfi óvodásokkal birkózna. A hazájában legendaként tisztelt Jonah Lomu halálát több esztendeje tartó súlyos veseelégtelenség okozta.



