Újrahasznosítva

A használt telefonokból készült szobor a környezetvédelemre figyelmeztet

Krónika
  • 2015.11.10. - 00:16

Li Shih-pao tajvani művész legújabb alkotását tekinthetik meg tegnaptól az érdeklődők a szigetország fővárosában, a Taipei City Hall aulájában.

újrahasznosítva 20151110
(Fotó: Reuters - Pichi Chuang)

Az alkotó huszonötezer, a korábbi tulajdonosaik által már nem használt mobiltelefont ragasztott fel fakeretre, a mű így egy sportautót formáz. Li Shih-pao bevallása szerint művészi célja a látogatók sokkolásán túl az volt, hogy felhívja az emberek figyelmét az elektronikai hulladékok jelentette veszélyre, illetve demonstrálja, mennyire lényeges azok újrahasznosítása.

Reklám