Ujjlenyomat-olvasóra esküsznek a magyarok

Már nem divat a jelszó

Krónika
  • 2018.08.16. - 02:04

Az ujjlenyomat-olvasó a legnépszerűbb és legbiztonságosabbnak tartott képernyőfeloldási-mód a magyar okostelefon-tulajdonosok körében – ez derült ki a Huawei több mint hétezer fő részvételével végzett online felméréséből.

A kutatás során a feloldómintát, a jelszavas feloldást, az ujjlenyomat-olvasót és arcfelismerő technológiát is értékelték a válaszadók, akik közül a legtöbben – a kitöltők mintegy hatvan százaléka – elsődlegesen ujjlenyomat-olvasó feloldási módot használ. Az okostelefonokban a 2010-es évek elején felbukkant technológia mára beelőzte a sokáig egyeduralkodó jelszavas védelmet, amely ugyan még mindig a második legnépszerűbb eljárás, de már csak a felhasználók negyvenegy százaléka él vele. A sokáig népszerű feloldóminta felett viszont lassan eljár az idő, már a felhasználók harmada sem alkalmazza. A 2016-ban megjelent arcfelismerő módszereket egyelőre kevesen használják. Érdekesség, hogy a kitöltők tizenhat százaléka egyáltalán nem alkalmaz semmilyen képernyőfeloldási-módot, míg a válaszadók negyede már az összes létező megoldást kipróbálta.
Reklám