Fokozott biztonsági készültségben köszöntötték az új évet a világ nagyvárosaiban. A terrorizmus jelentette fenyegetés rányomta a bélyegét az ünnepségekre, de az éjszaka a világ nagy részén békében és jelentősebb szerencsétlenségek nélkül telt el. Először Szamoán és más dél-csendes-óceáni szigeteken köszöntötték az újévet , közép-európai idő szerint csütörtökön 11 órakor. A legnagyobb buli Rióban volt, közel két és félmillióan ünnepeltek az utcaán

A legtovább Hawaii, Amerikai Szamoa és a Midway-szigetek lakói vártak 2016-ra, náluk pénteken déli 11, illetve 12 órakor inthettek búcsút az óévnek.
Az alaszkai tűzijáték jóval visszafogottabb volt elődeinél, de Fairbanks lakói így is kitörő tapsviharral fogadtak minden egyes fellőtt rakétát.



