Krónika

Újabb halottja van a MERS-járványnak

Harmincöt áldozatot szedett a betegség Dél-Koreában

Nyolc nap elteltével ismét halálos áldozatot követelt a MERS-járvány Dél-Koreában, egy nap alatt ketten haltak meg.

Mindkét elhunyt az idősebb, ötven feletti korosztályhoz tartozott.

A fertőzöttek száma ugyanakkor nem nőtt szombat óta, az egészségügyi hatóságok száznyolcvanhat betegről tudnak. Szerda reggel nyolcszáztizenegy embert volt karanténban, nagy többségük saját otthonában. 

Dél-Koreában az első megbetegedést május 20-án regisztrálták. Egy férfi hurcolta be a kórt, vélhetően Szaúd-Arábiából.

A közel-keleti légzőszervi tünetegyüttest (MERS) okozó koronavírus tüdőgyulladással, lázzal, köhögéssel, légzési nehézségekkel járó fertőzést okoz, amely az atípusos tüdőgyulladáshoz (SARS) hasonlít, ám annál kevésbé agresszívan terjed. A halálos áldozatok több mint kilencven százaléka idős, illetve más egészségügyi problémával küzdő ember volt, akinek állapotát tovább rontotta a MERS. 

Az első megbetegedést 2012-ben regisztrálták Szaúd-Arábiában, azóta a veszélyes kór összesen huszonhárom országban jelent meg, köztük Nagy-Britanniában, Németországban, Olaszországban és Franciaországban. Több mint ezeregyszázanan betegedtek meg szerte a világon, és negyven százalékuk meghalt. Dél-Koreában ennél alacsonyabb, közel húszszázalékos a halálozási arány.