Újabb fejlemény a lúgozó orvos büntetőperében

Krónika
  • 2017.02.25. - 01:04

Igazságügyi orvos szakértői jelentések ismertetésével folytatódott tegnap másodfokon B. Krisztián büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán.

A vád szerint a Budai Irgalmasrendi Kórház volt főigazgatója négy esztendeje bosszúból elkábította volt szeretőjét, a nő nemi szervét erős lúggal öntötte le, majd az eszméletlen sértettet magára hagyta annak lakásában, s a hölgy súlyos roncsolásos sérüléseket szenvedett. A terheltet tavaly testi sértés és kifosztás miatt négy év börtönre ítélte a Fővárosi Törvényszék. A férfi következetesen tagadja érintettségét, az ügyészség ugyanakkor másodszor is életveszélyt okozó testi sértés miatt emelt vádat, ami lényegesen súlyosabb megítélésű bűncselekmény, mint az első fokon megállapított.

A szakértők tisztázhatják, hogy a sértett valóban életveszélyes állapotba került-e, amikor támadója elkábította, illetve lúggal öntötte le, majd bezárta a lakásba, elvágva ezzel a segítségkérés lehetőségétől.

B. Krisztián vallomásait alátámasztó körülmény, hogy a sértett többéves viszonyuk ellenére sem ismerte fel akkor, a történtek idején, és kiderült, hogy az orvos autójában talált fecskendőnek sincs köze a bűncselekményhez.

A napokban nyilvánosságra került újabb orvos szakértői jelentések szerint a nő életveszélyes állapotba kerülhetett a támadáskor, új körülmény azonban, hogy egy mostani vizsgálat olyan drogot is kimutatott a tőle származó mintákban, amely biztosan nem hozható összefüggésbe a vádlottal.

Az ügyben márciusban hirdet határozatot a Fővárosi Ítélőtábla.
Reklám