A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke felszólította a földgáz-, valamint a villamosenergia-szolgáltatókat, hogy vizsgálják felül számlaküldési gyakorlatukat, és ha szükséges, módosítsák azt.
Mindezek miatt a szolgáltatóknak a kézbesítési folyamatot úgy kell kialakítaniuk, hogy a számlák rendezésére a fogyasztóknak legalább nyolc napjuk legyen – közölte Dorkota Lajos, a MEKH elnöke. Ezért felszólította a földgáz-, valamint villamosenergia-szolgáltatókat, hogy harminc napon belül vizsgálják felül a számla-előállítási és -kézbesítési gyakorlatukat, és amennyiben szükséges, tegyenek intézkedéseket azok módosítására.



