Tűz ütött ki egy georgiai luxushotelben

Legalább tizenkét ember vesztette életét

Krónika
  • 2017.11.25. - 08:23

Legalább tizenkét ember vesztette életét pénteken egy luxushotelben keletkezett tűz miatt a georgiai Batumiban.

batumi hotel 576
Fotó: booking.com
A tűz a fekete-tengeri város Leogrand nevű, huszonkét emeletes kaszinó-hoteljében ütött ki, s ennek következtében legalább tizenkét ember lelte halálát szénmonoxid-mérgezés miatt - jelentették helyi hivatalos források.

 

Több mint száz embert evakuáltak az épületből, a gáz belélegzése miatt 21 embert kórházban ápolnak. A batumi egyetemi klinika szóvivője annyit mondott, hogy a betegek között három török és egy izraeli személy is van.

A lángok elfojtásában mintegy száz tűzoltó vett részt.

Reklám