Meg kell állítani a tűcsereprogramok felszámolását a fővárosban, mert azok gátolják a fertőző betegségek terjedését, és ezzel hozzájárulnak az egészséges környezet kialakításához – közölte tegnap az ombudsmani hivatal.
Az alapjogi biztos kiemelte, hogy a program befejezése egy kedvezőtlen folyamat újabb állomása, amellyel ismét romlik a szenvedélybetegek ellátásának minősége. Az ombudsman szerint a tűcsere támogatása nem propagálja a droghasználatot, viszont hozzájárul a fogyasztók kezeléséhez, és csökkenti az illegális szerhasználatot.



