Továbbképzésen a biciklis iskolarendőrök

Krónika
  • 2017.03.13. - 00:46

Rendőröknek tartottak kerékpáros továbbképzést Budapesten. Az ORFK Országos Baleset-megelőzési Bizottsága felkérésére szervezett egynapos tanfolyamon húsz Pest megyei egyenruhás vett részt.

Ők azok közül kerültek ki, akik akár iskolarendőrként, akár a helyi kapitányságok közlekedési osztályán dolgozva rendszeresen tartanak közlekedésbiztonsági órákat. Az interaktív program azt célozta, hogy az oktatási programjaikat tovább színesíthessék az egyenruhások. A tréning ezen belül elsősorban a kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos ismeretekre fókuszált, mivel másképp okíthatók az eltérő korosztályú gyerekek. Siska Tamás szakpszichológus előadásában arra is kitért, hogy a közlekedési szituációkat nem ugyanúgy élik meg, ahogyan a felnőttek, és máshogyan tanulják meg az egyes jelzőtáblák jelentéseit is. Természetesen szó volt a szabályos gyalogosközlekedésről, amit az iskolarendőröknek szintén feladatuk tanítani és alkalmazni. Sőt ahol az egyenruhások óvodákba is eljutottak, tapasztalhatták, hogy már a legkisebbek is fogékonyak arra, hogy elsajátítsák a legalapvetőbb közlekedési szabályokat. A résztvevők mindannyian megkapták a BringaAkadémia oktatók kézikönyvét is, amely összefoglalja mindazokat az ismereteket, amelyekről szó esett a képzésen. A tréninget várha­tóan újabb alkalmak követik.

Reklám