Nyolcvanra emelkedett a görögországi erdőtüzek halálos áldozatainak száma szerdán, számos embert még eltűntként tartanak nyilván - közölte a görög tűzoltóság. A helyi hatóságok elmondták, hogy a Geraneia hegyet leszámítva mindenhol sikerült megfékezni a lángok terjedését - Áder János államfő táviratban fejezte részvétét Prokopisz Pavlopulosz görög köztársasági elnöknek az erdőtüzek miatt.
Illetékesek arra számítanak, hogy a halálos áldozatok száma tovább emelkedik.




