Törökország eltörli a téli időszámítást

A kormányfő szerint így nem lesz több zűrzavar

Krónika
  • 2016.09.08. - 14:36

A napfény jobb kihasználása érdekében eltörlik októbertől a téli időszámítást Törökországban – derült ki a csütörtökön megjelent közlönyből.

Az új szabályozás értelmében az eddig megszokottól eltérően idén október 30-án nem kell egy órával visszaállítani az órákat, hanem egész évben a nyári időszámítás lesz érvényben.

„Ettől az évtől kezdve nem lesz többé nyári és téli időszámítás. Ezt megszüntettük. Így nem lesz több zűrzavar. Nyáron és télen is ugyanannyi lesz az idő” – hangsúlyozta Binali Yildirim török kormányfő.

Ez azt jelenti, hogy amikor Közép-Európában nyári időszámítás van, Törökországban egy órával lesz több, télen viszont két órára nő az időkülönbség.

Reklám