Személyes bosszú lehetett az indítéka annak a tegnapi Molotov-koktél-támadásnak, amely legalább tizenhat halálos áldozatot követelt Kairóban. A gyújtogatást egy népes társaság követte el, közülük estig mindössze egy embert azonosítottak a hatóságok, de egyelőre róla sem tudják, hol lehet.
Legkevesebb tizenhat, egyes hírforrások szerint tizennyolc ember életét veszítette tegnap Egyiptomban, miután lapzártánk idején még meg nem nevezett emberek Molotov-koktélokkal támadtak meg egy kairói szórakozóhelyet. A pinceszerű éjszakai klub belseje teljesen kiégett, a tűz, illetve a hatalmas füst miatt tizenegy férfi és öt nő a helyszínen meghalt. A legtöbben megégtek, miután nem tudtak kijönni a szórakozóhelyről, amelynek egyetlen be- és kijárata volt. Három embert súlyos égési sérülésekkel, illetve füstmérgezéssel szállítottak kórházba.
Az Al-Dzsazíra nevű arab nyelvű, katari hírtelevízió honlapjának tudósítása szerint a hatósági vizsgálat elsődleges adatai szerint nem valószínű, hogy dzsihadisták vagy valamilyen más szélsőséges szervezethez tartozó elkövetők tehetnek a Kairóban történtekről. A portál helyi forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a támadás előtt egy nagyobb társaság szeretett volna bemenni a klubba, de a biztonsági személyzet ezt megakadályozta, aminek a helyszínre telepített biztonsági térfigyelő kamerák felvételeinek tanúsága szerint dulakodás lett a következménye. Az Al-Dzsazíra úgy tudja, az őrök azért nem engedték be a társaságot a szórakozóhelyre, mert a csoport egyik tagja korábban a vendéglő alkalmazottja volt, de fegyelmi ok miatt elbocsátották, és azt is megtiltották neki, hogy vendégként bemenjen a klubba.
A kitessékelt társaság tagjai a dulakodás után elhagyták a helyszínt, majd egy idő múlva lényegesen nagyobb létszámban motorkerékpárokon tértek vissza, és meggyújtott Molotov-koktélokat dobáltak be a vendéglő egyetlen ajtaján, majd elhagyták a helyszínt. Több egyiptomi hírügynökség, közöttük az Al-Ahram is arról tudósított tegnap este, hogy az egyik gyújtogatót már azonosították a hatóságok, de egyelőre nem tudni, hova menekült. Bár az egyiptomi rendőrség vezetőinek nyilatkozatai szerint hajtóvadászatot indítottak az elkövetők ellen, a hajsza sikerét jelentősen befolyásolhatja, hogy a nyomozóknak fogalmuk sincs, hogy kiket kell keresniük.
Arról egyetlen médium sem írt, hogy a történteknek külföldi érintettje is lenne, a tegnapi adatok szerint a tűzvész halálos áldozatai mind helybeliek.



