Többen meghaltak két lövöldözésben Mexikóban

Rendőrök és feltételezett bűnözök csaptak össze

Krónika
  • 2018.04.18. - 22:08

Összesen tizenhatan vesztették életüket rendőrök és feltételezett bűnözök között zajló két lövöldözésben Mexikó déli részében - közölték szerdán Guerrero szövetségi állam biztonsági erőinek tisztségviselői.

Értesülések szerint a kedden történt két incidens összefügg egymással. 

Először egy fegyveres csoport nyitott tüzet egy rendőrségi őrjáratra Zihuatanejo városa mellett. A félórás lövöldözésben tíz támadó meghalt és egy rendőr megsebesült. Röviddel ezt követően hat rendőrrel végeztek egy rajtaütésben szintén ugyanebben a térségben.

A hatóságok szerint a rajtaütés megtorlás volt az első incidensért.

 A közép-amerikai országban hivatalos adatok szerint tavaly több mint 29 ezer gyilkosságot követtek el.

Reklám