Tízmilliós kenőpénzt akart zsebre tenni

Nem fogadták el az ajánlatát

Krónika
  • 2019.03.07. - 00:28

Vádat emeltek egy a honvédségnél közalkalmazottként dolgozó férfival szemben, aki egy beruházás műszaki ellenőreként tízmillió forint kenőpénzt kért a kivitelezőktől – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a férfit önálló intézkedésre jogosult személy által folytatólagosan elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolják. A vádirat szerint a vádlott egy alkalommal két alvállalkozót megkeresett egy helyszínbejárás során, és felajánlotta, hogy a munkát ne a közbeszerzésben előírt műszaki tartalommal végezzék el. Ajánlata szerint ezzel a vállalkozók mintegy tíz-tízmillió forintot tudnak megspórolni, ő azonban öt-ötmillió forintért cserében szerződésszerűnek igazolja le a teljesítéseket. A vállalkozások képviselői nem fogadták el az ajánlatát, így pénzátadás nem történt – tudatta a csoportvezető ügyész.
Reklám