Tíz tonna hulladék gyűlt össze a PET Kupán

Megtisztították a Felső-Tiszát

Krónika
  • 2018.08.18. - 01:00

Soha nem látott létszámmal zajlott le múlt héten a VI. PET Kupa a Felső-Tiszán. A hagyományos hulladék-nagytakarítást az idén Szatmárcseke és Tiszamogyorós között rendezték meg, és minden eddigi rekordot megdöntött.

A hetvennégy kilométeres tisztítótúra során tíz tonna hulladékot gyűjtöttek össze, melynek közel fele hasznosításra alkalmas. Az önkormányzati, céges, baráti és civil csapatokból álló hajónaszád huszonegy hulladékból készült hajóval, négyszáz fős legénységgel, s ötven kenuval takarította egy héten át a tiszai védett ártéri erdőket. A versenyt végül a JoinTisza nemzetközi legénysége nyerte meg, akik négy kontinens nyolc országából – többek közt Indiából, Marokkóból, az Amerikai Egyesült Államokból, és az Egyesült Királyságból – érkeztek a Felső-Tiszára. Második helyen a Tilos rádió csapata zárt, és a kupa történetében először egy kárpátaljai csapat, az Obi van Kenubi és a Papilio csapata is felállhatott a dobogóra. A verseny főtámogatója az Innovációs és Technológiai Minisztérium volt.
Reklám