Harmadfokúra emelték az árvízvédelmi készültséget a Nógrád megyei Ipolytarnócon, ahol nyolc lakóházat veszélyeztet a víz.

A folyó által elárasztott Rákóczi utcában csak gumicsizmában lehet közlekedni. A településen összesen huszonhárom embernek kellett kiköltöznie az otthonából, az önkormányzat már korábban előkészítette számukra a melegedőhelyet. A védekezésben példás az összefogás, a Palóc Mentőcsoport önkéntesei, a helyi önkormányzat és a katasztrófavédelem munkatársai együttes erővel küzdenek az árvíz ellen. A folyón tegnap lassú apadás kezdődött.



