Bár már korábban megérkezett Budapestre az első metrószerelvény, amelyet az egyik kivitt roncsból varázsoltak újjá Oroszországban, azt csak tegnap mutatták be a sajtónak.

A szerelvény próbaútján utasok helyett homokzsákokkal terhelték meg a járművet, amelynek a Nemzeti Közlekedési Hatóság által is felügyelt teszt során tizenötezer kilométert kell hibamentesen lefutnia, ezután kaphatja meg a típusengedélyt. A szerelvénnyel a metróvonal üzemidején kívül az alagútban végeznek próbafutásokat, és a prototipus forgalomba helyezése jövő márciusban várható.



