Teljes pompában

Tokióból jelentették az idén először a japán cseresznyefák virágzását

Krónika
  • 2017.04.06. - 01:11

Virágba borultak a cseresznyefák Tokióban. Japánban külön ünnep kapcsolódik a fa rózsaszínes virágaihoz, amelyek április elején csodálhatók meg leginkább teljes pompájukban.

cseresznye
(Fotó: REUTERS/Kim Kyung-Hoon)

Érdekesség, hogy a fák a szigetország déli, melegebb éghajlatú tájain virágoznak előbb, mégis a főváros az, ahol először jelentették be a kikelet megérkeztét. A jó idővel együtt láthatóan a vízi személyszállítás is megélénkülni látszik, ami egyébként a szárazföldivel versenyképes alternatívát jelenthet majd a közeljövőben más nagyvárosokban is, meggyorsítva a célba jutást.

Reklám