Lassan, de biztosan vereséget szenved az idén egy időre a Föld északi féltekéjén a tél, aminek egyértelmű bizonyítéka, hogy Japánban virágba borultak a cseresznyefák.

A szigetországban a jelenség minden évben komoly jelentőségű, az ott élők számos népszokásukat a növények rövid, de mesébe illő átalakulásához kötik. Panaszra nekünk sem lehet okunk itt, a Kárpát-medencében, mivel egy-egy, hazánkon átvonuló front után a jövő héten már nyárias időjárás lesz.



