Tarlós István főpolgármester tegnap tárgyalásokat folytatott a Magyar Kerékpárosklub képviselőivel, és bár a másfél órás találkozón nem értettek mindenben egyet, a városvezető megígérte, hogy nem hagyja ki a szervezetet a biciklizést érintő kérdések megvitatásából.
Megállapodtak abban, hogy a klub képviselői részt vesznek annak a kerékpározással foglalkozó munkacsoportnak a következő ülésén, amely mindeddig képviselőik nélkül működött. A klub képviselői sok témát érintettek a főpolgármesterrel, és voltak közös pontok amelyekben egyetértettek, de olyanok is, amelyekben nem tudták meggyőzni egymást. A buszsávok használatában például nem jutottak közös nevezőre, az oktatás szükségességéről viszont közeledtek az álláspontok – derült ki a klub közleményéből amelyben megjegyzik: Tarlós István egy szűk területen elképzelhetőnek tartja a belváros autómentesítését.



