Tanösvényt adtak át tegnap a fővárosi Hárs-hegyen, amely a szív- és érrendszeri betegek, valamint cukorbetegek rehabilitációját segíti a Szent Ferenc Kórház által indított Út az egészséghez program részeként.

Az átadáson Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes arról beszélt, az intézményben folyó munka megfelel annak a keresztény felfogásnak, amely szerint „nem lehet egymástól elkülöníteni a testet és a lelket”. Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke kijelentette, a kórháznak nem csupán a gyógyítás, a megelőzés és az egészségkultúra terjesztése is a feladata.



