Majdnem minden árt a környezetnek, amit a modern életben csinálunk – válaszolta a megkérdezettek negyven százaléka a Magyar Tudományos Akadémia felmérésének kérdéseire, amelyekkel azt vizsgálták, hogyan viszonyulnak az emberek Magyarországon a klímaváltozáshoz.
A vizsgálat szerint hazánkban alig akad olyan ember, aki ne hallott volna a klímaváltozás hatásairól, és a válaszadók mindössze hét százaléka nem tudta megnevezni a jelenség egyetlen okát sem. Érdekesség, hogy a magasabb iskolai végzettségű, jól keresők közül sokan lennének hajlandók többet fizetni a környezet védelme érdekében például a villanyáramért.



