Tizennyolc évig nem lehet olyan látványban részünk, mint tegnap este, amikor az ellipszispályán keringő Hold és a Föld között a legkisebb volt a távolság, mindez a telihold, illetve holdkelte idejével esett egybe.

Bár a csillagászok nem használják a szuperhold kifejezést, a köznyelvben ez már így rögzült, tegnap este pedig sok ember kelt útra, hogy megfelelő helyről élvezhesse a páratlan látványt. A jelenség idején a Hold több mint tizedével nagyobbnak és akár harmadával is fényesebbnek látszott, mint egy átlagos holdtölte idején.



