Egy új rendelet szerint többé már nem számít, hogy van-e érvényes parkolójegye az autósnak, hiszen mostantól nem lehet utólag bemutatni a megvásárolt cédulát – erről döntött a Fővárosi Közgyűlés még február 17-én, írta az a Mfor portál.
Az új szabályozás könnyen visszás helyzeteket is szülhet, ugyanis hiába van érvényes jegye az autósnak még a bírság kiszabásának időpontja előtt, semmit nem fog érni vele, hiszen nem lehet hol és kinek bemutatni azt. Mindez azt jelenti a gyakorlatban, hogy ha valaki nem sms-ben vagy hipersebességgel intézi a jegyvásárlást, akkor minden szándéka, igyekezete és a meglévő érvényes parkolójegye ellenére is fizetheti a bírságot. Tarlós István főpolgármester a Budapestinfón azt mondta, a közgyűlés februárban a Kúria döntésére reagálva döntött úgy, hogy eltörli az ötperces türelmi időt. Úgy fogalmazott, a rosszhiszemű autósokkal szemben próbálnak megoldást találni, míg a jóhiszemű autósokat a változtatás után csak „szerény módon fenyegeti” a büntetés, hiszen az ellenőröket nem biztatják szigorúságra.



