Szentesi fokos

Összfegyvernemi kiképzésen vesznek részt holnapig a Tiszán az utászok

Krónika
  • 2016.04.28. - 00:22

Az Magyar Honvédség II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred katonái dolgoztak tegnap egy pontonhíd összeszerelésén a Szentesi fokos 2016 elnevezésű, átkelési gyakorlaton a Tisza szentesi szakaszán.

Szentesi fokos 20160428
(Fotó: MTI - Rosta Tibor)

A holnapig tartó gyakorlat – amelyben hajók, úszó gépkocsik, csapatszállítók és más teherjárművek is részt vesznek – célja az ezred törzse és az alegységek kiképzése az összfegyvernemi harc műszaki támogatási feladatainak végrehajtására, annak tervezésére és szervezésére. Az érintett folyószakaszon hajózási tilalom van érvényben a civilek számára.

Reklám