Megkezdi a fűtési szezon kezdetén a a forgalomban lévő szén-monoxid-érzékelő készülékek vizsgálatát Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH), és a tapasztalatait folyamatosan nyilvánosságra hozza majd.
A laboratóriumi vizsgálatokban a szakemberek azt tárják fel, hogy egy-egy készülék több különböző szén-monoxid-koncentráció esetén meghatározott időtartamon belül fény- és hangjelzéssel riaszt-e. A hatóság vizsgálja a termékek használati útmutatóit is. Az NFH felhívta a figyelmet a szén-monoxid jelentette veszélyre: a készülékek jelzése esetén azonnal szabadba kell menni és a lakást alaposan átszellőztetni. A szakemberek szerint csak akkor vetődhet fel a berendezés meghibásodásának lehetősége, ha a szellőztetés közben, még negyedóra múlva is jelez.



