Szeleta

Neander-völgyi emberek éltek negyven évezrede a Bükk hegység erdeiben

Krónika
  • 2016.10.26. - 01:24

Markó András, a Magyar Nemzeti Múzeum régésze metszetrajzot készített tegnap az úgynevezett Szeleta, vagy Szeletien kultúra nyílt színi lelőhelyének tervásatásán a Nógrád megyei Szécsénke közelében fekvő Kis-Ferenc-hegyen.

SZELETA
(Fotó: MTI/Komka Péter)

A csaknem negyvenezer éves, egykor Neander-völgyi emberek használta vadásztábort a szakember társával, Péntek Attilával kilenc esztendeje fedezte fel. A népcsoport főként a Bükk hegység keleti részén élt, nyomait a Balla- és a Diósgyőrtapolcai-barlangban, valamint Miskolc mellett is megtalálták.

Reklám