A télben, a hóban is lehet bőven örömöt találni. A németországi Garmisch-Partenkirchenben minden év januárjában felidéznek egy régi hagyományt, amikor is egykoron a helyi állattartó gazdák hatalmas szánokon vitték le a völgybe állataiknak a hegytetőn tárolt takarmányt.

Most már nem csúsztatnak le se szénát, se szalmát, sokkal inkább korszerű sportruhába öltözött fiatalok versengésévé vált az egykori szokás.



