Szabálytalanságokat tárt fel az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az Országos Mentőszolgálatnál (OMSZ) végzett vizsgálatakor – olvasható az ÁSZ lapuknak elküldött jelentésében.
A központi alrendszer egyes intézményei ellenőrzésekor az OMSZ 2008 és 2013 közötti pénzügyi és vagyongazdálkodásának szabályszerűségét is értékelte az ÁSZ. A minisztériumok ellenőrzési jogosultságukat szabályszerűen gyakorolták, ugyanakkor nem rögzítettek, nem érvényesítettek és nem kértek számon a jogszabályokban meghatározott, a közfeladat ellátásához, az erőforrásokkal való hatékony gazdálkodáshoz szükséges követelményeket – írta a jelentés.
A rendszeres és nem rendszeres személyi juttatások, illetve a dologi kiadások kiadási előirányzatának felhasználása, valamint a pénzeszközátadások teljesítése az ellenőrzött mintatételek értékelése alapján nem volt szabályszerű az ellenőrzött időszakban – állapította meg a számvevőszék.



