Sok hívást kapnak a lelki segélyszolgálatokat

A magány és a karácsony körüli stressz miatt telefonálak az emberek

Krónika
  • 2016.12.26. - 09:50

Nem csak a magány, a karácsony körüli stressz miatt is hívják az emberek a telefonos lelki segélyszolgálatokat - mondta a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége elnöke hétfőn, az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.

Székely András kifejtette, sok olyan konfliktushelyzetet szülhet a karácsonyi időszak, amelyet nem tudnak egymással megbeszélni, ezért hívják az emberek a segélyszolgálatot. Mindenkinek szüksége van arra, hogy beszéljen a problémákról - mondta. Hozzátette, hogy vannak visszatérő ügyfeleik, bár nem állandó beszélgetőpartnerek akarnak lenni, hanem  szeretnének segíteni a kilábalásban a nehéz helyzetből.

Reklám