Az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont fúziós kutatócsoportja a világ legnagyobb és legbonyolultabb felépítésű kísérleti fúziós berendezéséhez, egy németországi úgynevezett sztellarátorhoz két különböző berendezést épített, majd próbált ki a közelmúltban.
A magyar kutatók a berendezés „szemét”, a kamerarendszert fejlesztették, amely akár egymillió képkockát is képes rögzíteni másodpercenként. A másik eszköz segítségével a fúziós szerkezetben áramló plazma sűrűsége és az örvények tulajdonságai számíthatók ki.



