Római, bizánci pénzérméket találtak Röszkén

Krónika
  • 2016.12.21. - 00:33

Több ezer római és bizánci pénzérmét találtak egy bolgár férfinál, akit Röszkén fogtak el a pénzügyőrök, az ügyben költségvetési csalás miatt indult eljárás – közölte tegnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

A pénzügyőrök a Bulgáriából Nagy-Britanniába tartó autóbusz átvizsgálásakor egy bolgár férfi kézitáskájában találták meg az érméket. A Móra Ferenc Múzeum munkatársának szakvéleménye szerint a római koloniális és bizánci pénzérmék, valamint bronz- és ezüstveretek kétségkívül eredeti műtárgyak. Az előzetesen becsült értékük meghaladja az ötmillió forintot. A pénzügyőrök a pénzérméket, vereteket lefoglalták, még nem tudni, hogy a férfi hogy tett szert azokra.
Reklám