Robbantás történt a németországi Hamburgban vasárnap a városi gyorsvasút (S-Bahn) egy állomásán, sebesültek nincsenek.

A Bild című lap az online kiadásában közölt első jelentésében azt írta, hogy a robbanás révén csavarok és más apró, hegyes tárgyak terültek szét a peronon. Késő esti frissített jelentésében hozzátette: még vizsgálják, hogy ezek a tárgyak a szerkezetből származnak-e.
A rendőrség nagy erőkkel keresi az elkövetőt. Az ügyet magához vonta a hamburgi rendőrség államvédelmi osztálya, de leszögezték, egyelőre semmi nem utal arra, hogy terrorcselekmény történhetett - írja a Hamburger Morgenpost.
Néhány perccel 22 óra után ismét megnyitották a forgalom előtt a nyomozóhatóságok által lezárt állomást.



