Rálőtt az őt elővezetni akaró rendőrökre Orosházán egy férfi hétfő kora délután - közölte a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Senki sem sérült meg.

Tűri Zsanett elmondta: a 45 éves férfi eleinte együttműködött a rendőrökkel, majd bemenekült egy házba, ahonnan rálőtt a rendőrökre. Senki sem sérült meg.
A helyszínre több rendőr és kommandós érkezett. A férfival egy rendőrségi túsztárgyaló többször is próbálta felvenni a kapcsolatot. Az MTI helyszínen tartózkodó munkatársának beszámolója szerint a TEK műveleti egysége ezután rátört a férfira, és elfogta.
A 45 éves orosházi férfi ellen az eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja.



