Rászorulókon segítenek a polgárőrök

Krónika
  • 2017.01.23. - 01:24

Megyénként továbbra is több száz polgárőr áll készenlétben, hogy az elhúzódó hideg időben segítsen a rászorulókon – közölte szombaton az Országos Polgárőr Szövetség.

Túrós András, a szervezet elnöke Pintér Sándor belügyminiszter kérésére január 6-án mozgósította Magyarország valamennyi polgárőrét, hogy a zord időjárásra tekintettel továbbra is kiemelt figyelmet fordítsanak az egyedül élő, beteg, idős emberekre, akik nehezen tudják ellátni magukat, és végezzék el a ház körüli teendőket. Kérte az egyesületi vezetőket, hogy a településükön, körzetükben szervezzék meg az idős emberek soron kívüli látogatását, ajánlják fel a segítséget, különösen a tüzelő előkészítésében, a bevásárlásban, a gyógyszerek beszerzésében, esetleges egészségügyi gondok megoldásában.

Reklám