Rács mögött marad az olaszliszkai lincselő

Már októberben szabadulhatott volna

Krónika
  • 2018.08.01. - 02:57

Nem bocsátotta feltételes szabadságra az „olaszliszkai-ügy” harmadrendű vádlottját a Balassagyarmati Törvényszék büntetés-végrehajtási bírája 2018. július 26-án – tudta meg a 24.hu.

A jogerősen tizenöt év fegyházra ítélt elkövető feltételes szabadságra bocsátása már októberben esedékes lehetett volna. Az elítélt a börtönben jól viselkedett, de a bíró úgy ítélte meg, hogy a magyar kriminalisztika egyik legbrutálisabban elkövetett és egyik legnagyobb társadalmi felháborodását kiváltó ügyében a büntetési célok továbbra is csak úgy érhetők el, ha az elítélt rács mögött marad. Szögi Lajost 2006-ban gyerekei szeme láttára verték agyon Olaszliszkán. A portál megjegyezte, a tanár családjának negyvenmilliós kártérítést ítélt meg a bíróság, amiből még egy fillért sem láttak.
Reklám