Rab szervezte a telefonos lehúzásokat

Krónika
  • 2017.02.15. - 00:40

Csalás miatt emeltek vádat Nagykanizsán egy férfi ellen, aki az egyik büntetés-végrehajtási intézet fogvatartottjaként titokban tartott telefonja egyenlegét trükkös módon tölttette fel.

A férfi két éve került a rácsok mögé többek között kifosztás miatt, ahol egy szabályozott körülmények között használható mobiltelefont kapott, ő azonban beszerzett egy másikat is. Egy Nagykanizsán élő előfizetőt hívott fel az egyik szolgáltató nevében azzal, hogy nyereményjátékon hetvenötezer forintot nyert, amihez egy bankautomatánál az általa megadott mobilszám tizenötezer forintos egyenlegfeltöltését kérte. Ezt még ötször megismételtette, amivel összesen kilencvenezer forintot csalt ki. Az áldozat az egyenlegét lekérdezve jött rá az átverésre, a csaló telefonálgatott, szerencsejátékozott és ételt rendelt a pénzből.
Reklám