Háborús övezethez hasonlít Ausztrália északkeleti része a Debbie nevű orkán pusztítása után.

Andrew Willcox, az érintett régió, Whitsunday vezetője szerint hetvenezer ember maradt áram nélkül, a napok óta tartó vihar azonban nem követelt halálos áldozatokat, de többen megsérültek. Az ötfokozatú hurrikánskálán a négyes kategóriába sorolt Debbie kedden csapott le a queenslandi partvidékre óránkénti 260 kilométeres széllökésekkel.



