Civilek nézik azokat a hatalmas máglyákat, amelyeket ötezer-kétszázötven elkobzott lőfegyverből raktak a biztonsági erők a kenyai főváros, Nairobi közelében.

Ám ez a szám eltörpül a civilek kezén lévő illegális fegyverek számát tekintve. A háború sújtotta Szomáliából lőfegyverek százait csempészik be a kereskedők az országba, s azokat a feketepiacon értékesítik. A hivatalos adatok szerint mintegy hétszázezer illegális lőfegyver van a lakosság birtokában.



