Virágba borultak a cseresznyefák tegnap az Amerikai Egyesült Államok fővárosában, Washington D. C.-ben. Nem olyan rég még hó borított szinte mindent a mérsékelt éghajlati övezetben, de a rózsaszínű virágok egyértelműen jelzik a tavasz beköszöntét.

Ehhez egy ünnep is kapcsolódik a tengerentúlon, a japán–amerikai barátság jegyében évente megrendezett Nemzeti Cseresznyefa-virágzás Fesztivál, amelynek hagyománya még az első világháború előttre, 1912-re nyúlik vissza, amikor Tokió városa háromezer cseresznyepalántát ajándékozott Washingtonnak.



