Pincéket öntött el, fákat döntött ki a hét végi vihar

Országos égszakadás

Krónika
  • 2018.09.03. - 00:27

Országszerte a viharos szél okozott károkat szombaton, jellemzően kidőlt fák, leszakadt ágak miatt riasztották a tűzoltókat – mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az M1 aktuális csatornának vasárnap délelőtt.

Hajdu Márton közlése szerint több mint kétszáz helyszínre riasztották a tűzoltókat. Beszélt arról is, hogy személyi sérülésről az OKF-hez nem érkezett bejelentés. Győr-Moson-Sopron megyében Ágfalvára egy villanyoszlopra dőlt fa miatt kérték a soproni hivatásos tűzoltók segítségét. Jánossomorja és Hegyeshalom több utcájában vízeltávolítás céljából riasztották a város önkéntes tűzoltóit. Fejér megyében Baracskán egy oktatási intézmény tetőszerkezetét rongálta meg egy kidőlt fa. Etyeken egy fába csapott a villám és tűz keletkezett a tör­zsében. Polgárdiban a főútra dőlt egy nagyobb méretű faág, amely akadályozta a forgalmat. Budapesten az 56A és 61-es villamos pályáját kimosta a víz, így ez a két viszonylat előreláthatóan napokig nem jár majd. A vihar tegnap is lecsapott az országra, ugyancsak sok munkát adva a katasztrófavédelem munkatársainak.
Reklám