Pénteken munkába állnak a mentőmotorosok

Első lépésként egy nagymotor és két robogó kezd dolgozni

Krónika
  • 2016.04.01. - 07:24

Pénteken a mentőmotorosok is munkába állnak az Országos Mentőszolgálatnál (OMSZ).

Első lépésben az M3-as gödöllői szakaszán egy nagymotor, a Markó utcában lévő központban pedig két mentőrobogó kapcsolódik be a mentési láncba. 

A mentőmotorokon speciálisan képzett mentőtisztek és orvosok (esetkocsi szintű felszereléssel), a robogókon pedig magasan képzett mentőápolók dolgoznak majd, akik speciális beavatkozási kompetenciával rendelkeznek - tájékoztatta Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője az MTI-t.

A mentőmotorosok tavaly több mint kétezer esetet láttak el Magyarországon.

Reklám