Tizenegy év fegyházbüntetésre ítélte a múlt héten azt a vádlottat a Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság, aki társaival együtt úgynevezett unokázós csalásokat követett el a fővárosban.
A verdikt indokolásában elhangzott, hogy az elsőrendű vádlott tetteit azért szankcionálták feltűnően szigorúan, mert ő minősített visszaesőnek számít. A terheltek egyike sem szabadulhat feltételesen, mert a bűncselekményeket bűnszervezetben követték el.
A vádirat szerint a társaság tagjai tavaly Budapesten rendszeres haszonszerzés érdekében időskorúaktól csaltak ki pénzt és értékeket úgy, hogy a telefonon felhívott sértettek bajba jutott gyermekének vagy unokájának adták ki magukat. A vádlottak harminc sértettet tévesztettek meg, akiktől általában fejenként több százezer forintot csaltak ki, de volt olyan idős ember is, aki csaknem másfél millió forintot adott át a banda tagjainak.



