Bűncselekmény hiányában megszüntette a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) azt a büntetőeljárást, amelyet a hatóság egy turai férfi állítólagos rendőri bántalmazása és halála miatt indított tavaly nyáron. A vizsgálat adatai szerint az érintett júliusban engedély nélkül bement egy turai portára, és onnan a tulajdonos felszólítása ellenére sem volt hajlandó távozni.
Az ott élő család tagjai rendőrt hívtak, a járőrök elfogták és testi kényszer alkalmazásával megbilincselték a menekülni próbáló férfit, és mivel az zavartan viselkedett, mentőt hívtak. A betolakodót kórházba vitték, ám aznap este életét veszítette. Az elhunyt hozzátartozói feljelentést tettek, és azt állították, hogy a rendőrök megverték a földön fekvő, megbilincselt rokonukat.
Nagy Andrea, a KNYF szóvivője tegnap közölte, hogy a tanúvallomások, orvos szakértői vélemények és helyszíni bizonyítás feltárta, a férfi halálát nem rendőri bántalmazás, hanem kábítószer okozta. Az elhunyt előzőleg egy ismeretlen összetételű pszichoaktív anyagot fogyasztott, ami keringési és légzési elégtelenséget okozott. A KNYF a feljelentők, az elhunyt rokonai ellen hamis vád miatt indított eljárást áttette a Budapesti Nyomozó Ügyészségre.



