A kártyatermek működésére vonatkozó szabályok szigorításáról döntött tegnapi rendkívüli ülésén a VIII. kerületi önkormányzat. Közlésük szerint ennek köszönhetően „szinte egyáltalán nem nyílhat új kártyaterem Józsefvárosban”.
Mint a lapunknak küldött közleményben fogalmaztak, az önkormányzat vezetőinek a Népszabadság munkatársától jutott tudomásukra, hogy a 2010-ben elfogadott, már amúgy is szigorú szabályokat megpróbálták, illetve megpróbálhatják kijátszani. „Ennek megakadályozása és a kártyatermek ismerten káros közbiztonsági és társadalmi hatásai miatt is indokolt a szigorítás” – rögzítette az önkormányzat. Hozzátették, ennek ellenére heves vita alakult ki a képviselő-testületben, mert a PM, a DK és a Jobbik képviselői megkérdőjelezték a szigorítás szükségességét és annak gyorsaságát is. Hozzátették, az ellenzék nem támogatta a szigorítást, ami érthetetlen, hiszen képviselőként az lenne a feladatuk, hogy a józsefvárosiak érdekeit képviseljék, ne pedig velük szemben a szabályokat kijátszókat segítsék.



