A jövőben az erdőkben, a fokozott tűzveszély időszaka alatti tűzgyújtási tilalommal kapcsolatos tájékoztató táblákat jól láthatóan kell elhelyezni – egyebek mellett ezt is tartalmazza a kormány honlapján megjelent belügyminiszteri rendelet tervezete.
Az előírások alapján az erdőgazdálkodónak a pihenőknél, az erdőben lévő, vagy azzal érintkező autóspihenőknél, valamint a tűzrakó helyeken kell a tűzrakásra, a nyílt láng használatára, továbbá a dohányzás szabályaira vonatkozó figyelmeztető táblákat kihelyeznie. Ez bővül a tervezetben a fokozott tűzveszély időszaka alatt érvényben lévő tűzgyújtási tilalommal kapcsolatos tájékoztató táblákkal. A tárca által közölt tervezet tartalmazza azt is, hogy az erdészeti hatóság vezeti az országos erdőtűz adattárat. Ez egyebek mellett tartalmazza az első riasztás dátumát továbbá az első beavatkozás időpontját is.