Mentőbotrány: nem szigorított a törvényszék

Krónika
  • 2016.12.08. - 00:32

Lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt marad az a két mentődolgozó, akit azzal gyanúsítanak, hogy nemrég szexuálisan molesztáltak egy fiatal lányt, akihez annak rosszulléte miatt mentek ki – közölte tegnap az immár jogerősen elrendelt kényszerintézkedés tényét a Fővárosi Törvényszék.

A bíróság nem tartotta indokoltnak a terheltek előzetes letartóztatását, amit az ügyészség indítványozott. A mentődolgozókat egy nevelőotthon lakójának gyámja jelentette fel, miután V. Szilvia többeknek beszámolt a vele történtekről. Az egyik gyanúsított védője, Finta Eszter lapunknak korábban elmondta, hogy a lány beszámolói életszerűtlenek, ráadásul alkoholt és drogot is fogyasztott az eset előtt, ezért a védelem pszichológus és toxikológus szakértő kirendelését kérte.

Reklám