Megvádolták a kiskunhalasi lövöldözőt

Krónika
  • 2016.12.07. - 00:42

Vádat emelt a Központi Nyomozó Főügyészség egy férfi ellen, aki márciusban engedély nélkül tartott gépkarabéllyal lövöldözött Kiskunhalason a járási ügyészség és a járásbíróság közös épületében – közölte tegnap a főügyészség vezetője.

Keresztes Imre tájékoztatása szerint a terhelt számláján emberölés előkészülete, hivatalos személy védelmére kelt személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete, lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés szerepel.

A vádlott az ügyészség helyi vezetőjét akarta megölni, mert egy ügy miatt elégedetlen volt a tevékenységével. A férfi az épület beléptető kapujánál kezdett lövöldözni, miután életveszélyesen megfenyegette az ott lévő őrséget, amelynek két közelben lévő rendőr kelt a segítségére.
Reklám